Pazar, 23 Eylül 2018
.
28
Ankara
.
Siyaset

CHP İl Başkanı Çankır net konuştu

“17 ilçeye talibiz”

CHP İl Başkanı Çankır net konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 2019 yılında yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aydın’ın 17 ilçesini kazanacaklarını iddia etti.

CHP İl Başkanı Ali Çankır, göreve gelmesinin ardından parti olarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP’de parti içinde yapılan seçimlerin ardından çekişmelerin sona erdiğini ifade eden Çankır, 2019’da yapılacak olan seçimler için çalışmalara başladıklarını kaydetti. 17 ilçenin 17’sine de talip olduklarını dile getiren Çankır, Aydın’da sandıktan yüzde 51 oranında oy çıkaracaklarını ileri sürdü.
8 milletvekilinden 5’ini de alabilecek güçte olduklarını öne süren Çankır, örgüt olarak da her türlü erken seçime yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. 2019’da yapılacak olan seçimlerin çalışmalarına başladıklarını vurgulayan Çankır, “Aydın’da 17 ilçenin 17’sine de talibiz. Bunun ilk çalışmasını da Köşk’te başlattık. Köşk bizim bugüne kadar seçmenle kendimizi anlatamadığımız bir nokta olduğunu görüyoruz. Bölgesel çalışmalarımızı da bu bazda yapıyoruz. O bölgede kendimizi nasıl ifade edemediysek, bundan sonra nasıl ifade edeceğimizi de bir laboratuar gibi çalışmayı planladık. Buna da ilk Köşk’te başladık. Bunu bilimsel tabanlarla yan yana koyup bu şekildeki yereldeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Köşk’te de bu anlamda ciddi bir yol aldık. 2019 hedeflerimiz arasında yüzde 51’lik bir hedef var. Bugün itibariyle de bu hedefe ulaşmamızı da çok kolay görüyorum. Örgütümüz ve çalışma ekiplerimiz buna hazır. Yüzde 51’lik oyu Aydın’da mutlaka o sandıktan çıkaracağız. Bizim burada 8 milletvekilinden 5’ini almamız olağan ve görünendir. Bu 5 çalışması üzerinde çalışmamıza devam ediyoruz. CHP İl Başkanlığı Aydın’da 17 ilçesiyle ve tüm örgütleriyle oluşacak bir erken seçime de hazırdır. Erken seçim de olsa bu hedeflerimizi o sandıktan çıkaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti