Pazartesi, 24 Eylül 2018
.
30
Ankara
.
GÜNDEM

Mavi Kehribar Tesbih | www.gurebatesbih.com

Mavi kehribar tesbih modellerimiz elinizde çok şık ve güzel duruyor. Sıkma kehribar tesbihlerini ve diğer tesbih ürünlerini, en uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz sitemizi ziyaret ederek güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Fırsatları ve indirimleri kaçırmamak için acele edin !

Mavi Kehribar Tesbih | www.gurebatesbih.com

Mavi Kehribar Tesbih

Mavi kehribar, en nadir bulunan kehribar olduğu için en değerli türüdür. Kehribarlar içerisinde %0.2 ‘lik bir orana sahiptir. Dominik Teki kehribar yataklarından elde edilmesi de farklı özelliklerinden biridir.

Mavi kehribar tesbih kendi özelliğinden kaynaklı doğal bir fluoresan maddedir. UV ışınlar üzerine tutulduğu anda sarı, yeşil, turuncu ve mavi renklerde ışıldar. Mavi Dominik Kehribar ise, UV ışığı olmadan bile fluoresan özelliği olduğu için fluoresan maddedir.

Sıkma Kehribar Tesbih

Sıkma kehribar tesbih, ülkemizde kehribanın en yaygın halidir. Kehribar taşı, başka taşlarla etkileşime girerek sıkma kehribarı oluşturur. Sıkma kehribar taşı, ilaç ve kozmetik sektörden çok tesbih yapımında yaygın olarak kullanılır. Sıkma kehribar taşının renkleri; turuncu, sarı, kırmızı, kahverengi, konyak rengi, bal rengi, altın rengi, kemik rengi, siyah, renksiz, mavi, yeşil renklerde olabilir.

Mavi ve yeşil kehribar en zor bulunan renkler olup; mavi sıkma kehribar tesbihler görüntüleri ile ayrı bir şıklığa neden olur.

Sıkma kehribar, tüm kehribar tesbih türlerinden farklı olduğu için fiyat olarak da daha ucuzdur bir modeldir. Buna neden olan ise, kehribar reçinesi yerine tesbih yapımında kehribar tozunun kullanılmasıdır. Toz kehribar diğer maddelerle sıkıştırılarak oluşturulur.

Sıkma kehribar tespitlerinin en önemli özellikleri; Ruhu dinlendirir ve stresi ciddi oranda azaltır. İç huzuru sağlayarak, hayatta pozitif olunmasını sağlar. Kehribarın olumlu etkilerinden yararlanmak adına tesbih alımına karar verdiğiniz anda farklı modellerimizi görmek için www.gurebatesbih.com adresinden ulaşarak kaliteli ve uygun fiyata ürünlerimizden temin edebilirsiniz.

Mavi Kehribar Tesbihin Renginin Özelliği

Mavi Kehribar tesbih için en önemli özellik rengi ve çok az bulunmasıdır. Renk oluşumundaki farklılık nedeniyle etkileyici ve şık bir büyüleyici süs taşı olmuştur.

Mavi kehribanın oluşumu ile ilgili farklı teoriler bulunur. Bunlardan bir tanesi, kehribar milyonlarca yıl önce reçine olarak salgılanırken; volkanik faaliyetlerin etkisiyle gökyüzüne yükselen volkanik küllerin reçine içine dahil olmasıyla mavi kehribar oluşmuştur. Diğer bir teori ise; yeraltında gömülü reçinenin üzerinden geçen volkanik patlamanın kızgın lavlarının üzerinden geçmesi sonucunda sıcaklığın etkisiyle renk dönüşümü yaşadığına dairdir.

Mavi kehribarın üzerine direk UV lambası tutulursa parlak bir kobalt mavisi oluşur. UV ışınları renk oluşumu üzerinde çok etkilidir. Mavi ve yeşil kehribar parçaları özellikle karanlıkta UV ışığınas tutulursa aynı parlak ışıldamayı göstererek farklı bir dünyaya gitmenize neden olur. Mavi kehribarın diğer normal kehribarlardan en belirgin farkı, kesildiği ve parlatıldığı anda çok hoş bir kokuya neden olmasıdır.

Tesbih alırken mavi kehribar tesbih tercihinde bulunulması; Akıl ve zekanın harekete geçmesini sağlar. Karar vermede pratik olunmasına yardımcı olur. Bedenin sağlıklı olmasını sağlar. Kişinin kendisini daha canlı hissetmesini sağlayarak; canlılık ve mutluluk hissine neden olur.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti