Pazar, 23 Eylül 2018
.
28
Ankara
.
Güncel

PROTRANSLATE SİTESİ TERCÜME HİZMETLERİ

Protranslate sitesine genel anlamda göz atacak olursak eğer, birbirinden farklı sayısız birçok dilden başka bir dile sorunsuz bir şekilde tercüme, çeviri işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

PROTRANSLATE SİTESİ TERCÜME HİZMETLERİ

Protranslate sitesinde söz konusu olabilecek farklı alan ve bölümde her türlü çevirinizi dilediğiniz şekilde yaptırabilirsiniz. Protranslate sitesinden esinlenerek bazı bölümler hakkında genel bilgi verecek olursak; hukuki, akademik, teknik, mühendislik ve medikal bu bölümler üzerine özel bir ekip profesyonel çeviri hizmeti sunmaktadır. Protranslate sitesi ekipleri, genel çeviri ve profesyonel çeviri olmak üzere iki farklı aşamada incelenebilir.

Birçok alanda profesyonel olarak kendisini bütünüyle geliştirmiş olan özel tercümanlar, yukarıda bahsetmiş olduğumuz bölümler üzerine yönlendirilmekte ve son derece kaliteli çeviriler ortaya çıkarılabilmektedir. Genel çeviri kategorisinde, örnek olarak verecek olursak, herhangi bir internet sitesinden elde ettiğiniz ya da merakınız üzere anlamını öğrenmek istediğiniz genel anlamdaki bütün çevirileri bu kategoride Protranslate sitesine tercüme ettirebilirsiniz. Genel tercüme,  çeviri alanında hizmet göstermekte olan tercüman, çevirmen bireylerde son derece işlerinde uzman ve etkili bir kadro arasından seçilerek söz konusu göreve getirilmişlerdir. Bu durum birçok alanda etkin olarak faaliyet göstermekte olan onlarca akademisyenin, dil konusunda destek almak isteyen çeşitli şirket çalışanlarının ve şirketlerin işlerini ve projelerini büyük bir güvenle emanet etmelerini sağlamaktadırlar.

Protranslate sitesinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz genel çeviri ve profesyonel tercüme arasında ki en önemli farka değinmek istiyorum. Orada söz konusu olabilecek çeviri özelliği, çevirinin ya da tercümanın kalitesi değildir. Protranslate sitesinin bütün tercümanları kalitelidir. Yukarıda bahsedilen durum profesyonel olarak adlandırılan tercümanların yine yukarıda bahsedilen bölümlerden bir tanesinde uzman olma sebepleridir. Örnek olarak Medikal alanında uzman olan bir tercümanın medikal açıdan ele alanabilecek bir yazıyı, makaleyi bu alanda uzman olmayan bir tercüman tarafından yapılması çok tercih edilen bir durum değildir. Özellikle profesyonel tercümanların terminolojik bilgisi söz konusu makale, yazı çevirilerinde tercümana muhteşem bir katkı, avantaj sağlamaktadır. Protranslate sitesine vermiş, ya da verecek olduğunuz işler, öncelikle çeviriyi yapacak olan tercümana gönderilir. Tercüman yazıyı çevirir. Çeviri sonucu size ulaşmadan önce kalite ekibimiz tarafından değerlendirilir. Sonrasında sizlere gönderilir. Protranslate çeviri hizmetlerinden yararlanabilmek için;

https://www.protranslate.net/tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti