Pazartesi, 24 Eylül 2018
.
30
Ankara
.
Güncel

Lazer Kesim Makinası | xenonlaser.com.tr

Lazer kesin makinası çeşitleri ve modelleri, yüksek kaliteli olarak sitemizde siz değerli müşterilerimize, en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Kalite konusunda hiç bir zaman taviz vermeyen firmamız sizlere hizmet etmeye devam ediyor. Hemen sitemizdeki fırsatlardan yararlanın !

Lazer Kesim Makinası | xenonlaser.com.tr

Lazer Kesim Makinası

Lazerler, farklı amaçlarla kullanılmakla birlikte kullanım amaçları başında plaka kesmek bulunur. Özellikle lazer kesim makinası eşliğinde kesme işlemi yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka üzerinde oldukça etkilidir. Kesim kalitesi yüksek olur ve küçük ısı etkisi nedeniyle çok karmaşık şekilleri dahi küçük plakalar halinde kesmeyi sağlar.

“LAZER” sözcüğünün anlamı radyasyonun emisyon etkisi ile ışık yükseltmesidir. Peki lazer kesim makinesi nasıl çalışarak, bu kadar başarılı sonuçlara ulaşılmasını sağlar. esidir. Peki bir lazer ışını çelik bir levhayı nasıl keser?

Lazer Kesim Makinası Nasıl Çalışır?

Lazer ışını, tek bir ışık ya da yüksek yoğunluklu ışık sütunu olarak tek dalga boyundaki ışınlardır. tek Tipik bir lazerde, dalga boyu ışık spektrumunun kızıl ve kırmızı kısmında bulunur ve insan gözü tarafından görünmesi imkansızdır. Lazer rezonatörü ışın kısmını oluşturur ve makine ışın boyunca ilerler. Burada bulunan ışının çapı sadece ¼ inçtir. Işın plakaya odaklanmadan önce, aynalar ya da ışın bükücüleri farklı yönlerde döndürülebilir. Odaklanan lazer ışını, tablaya çarpmadan önce bölme deliğinden geçer. Bu bölmede oksijen ve azot gibi sıkıştırılmış bir gaz bulunur.

Lazer ışında odaklanmanın sağlanması için, özel bir mercek ya da eğimli bir ayna kullanılabilir. Tam olarak odaklanma olması için ışın odak noktasının şekline ve yoğunluğuna göre nozzuleda ortalanacak şekilde yuvarlak şekilde ortalanarak sağlanmalıdır. Geniş ışının tam noktaya odaklanması sonucunda o noktada bulunan ısı yoğunluğu arttırılır.

Bir lazer kesim makinası üzerinde, kesilmek istenen metal parça üzerinde lazer kesim başlığı hareket ettirilmesi yeterli olur. Lazer kesim makinesinde bulunan yükseklik kontrol sistemi, kesilen plaka ile bölme ucu arasında mesafe korumasını sağlar. Kesim kalitesi açısından bu mesafenin korunması önemlidir. Odak noktası ayarlanmadığı sürece kesim kalitesi düşük olur hatta verimsiz bir kesim söz konusu olur.

Kesim kalitesini etkileyen unsurlar; odak noktasının yüzey üzerinden ya da hemen üstünden ya da yüzeyin altından kaldırılması veya düşürülmesi ile ayarlanabilir.

Kesim kalitesini de etkileyen çok farklı etkenler vardır ve bu etkenler doğru olarak kontrol edilmelidir. Bu şekilde lazer kesim makinesi işlevini yerine getirerek, kaliteli ve kusursuz kesim işlemi yapılmasını sağlar.

Lazerli Kesim Makinasında Doğru Adres Xenonlaser.com.tr

Kurulduğu günden beri gelişen teknolojiye uyum sağlayan firmamız kendini yenileyerek; sizlerinde teknolojiye uyum sağlaması profesyonel hizmetleri sayesinde sağlamaktadır.

Lazer kesim makinalarımızda çok farklı çeşitlerimiz mevcut olup, her türlü ihtiyaçlarınız giderebileceğiniz çeşitlere sahip bulunmaktayız.

Lazer kesim makine çeşitlerimiz;

 • Keçe Lazer Kesim Makinası
 • Hobi Lazer Kesim Makinası
 • Mini Lazer Kesim Makinası
 • Küçük Lazer Kesim Makinası
 • CNC Lazer Kesim Makinası<
 • Pleksi Lazer Kesim Makinası olarak sıralanabilir.

Lazer kesim makinası fiyatları için siz müşterilerimizi mutlu etmek adına yoğun çalışmalarımız devam ediyor. İhtiyacınıza uygun lazer kesim makinesine ulaşmak için xenonlaser.com.tr adresini tıklamanız yeterli olacaktır. Kalitenin farkını bizimle yaşatarak; istediğiniz sonuçlara ulaşmanız söz konusu olacaktır.

Emoji ile tepki ver!
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti