Pazar, 21 Ekim 2018
.
21
Ankara
.
Güncel

Doğal Kil Hamuru Nasıl Hazırlanır?

Günümüzde ısıtma gibi yöntemler ile pek çok maddenin eldesinden kullanılan kil hamuru, aktarlarda toz veya hamur halinde satılmaktadır. Kil hamuru doğal yöntemler ile evde de hazırlanabilir.

Doğal Kil Hamuru Nasıl Hazırlanır?

Kil Hamuru

Günümüzde ısıtma gibi yöntemler ile pek çok maddenin eldesinden kullanılan kil hamuruaktarlarda toz veya hamur halinde satılmaktadır. Kil hamuru doğal yöntemler ile evde de hazırlanabilir. 
Doğal Kil Hamuru Nasıl Hazırlanır?

Toz halindeki kil ile su karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamurun ele yapışmayacak bir kıvama sahip olması gerekir. Hamura gereğinden fazla su konursa ele yapışır. Bu durumda uygun miktarda kil eklenerek tekrardan elverişli kıvam elde edilebilir. 

Kil Hamuru Nasıl Kullanılır?

Su ve toz ile istenilen kıvama getirilen kil hamuru, kişinin kendi isteğine göre şekil vermesinden sonra yüksek ısılarda fırınlanır. Elde edilen malzemeler oldukça dayanıklı ve kullanışlıdır. 
Kil kullanımında dikkat edilmesi gereken bir husus ise polimer kilin özellikle çocuklarda alerjen özellik taşıyabilmesidir. 
Doğal kil hem kullanım kolaylığı hem de sağlık açısından polimer kile göre daha sağlıklıdır. Kil, aynı zamanda cilt maskelerinde çokça kullanılan ve olumlu sonuçlar veren bir maddedir. 
Kil hamuru ile ilgili daha detaylı bilgi ve sipariş için https://www.hobi24.com/das-seramik-kil-hamuru-150gr.---siyah  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti