Pazar, 23 Eylül 2018
.
28
Ankara
.
Güncel

AK Partili Kanat’a MHP’den tepki

AK Parti Aydın Milletvekili aday adaylarından Bahri Kanat’ın Cumhuriyet değerlerini ayaklar altına alan paylaşımlarına bir tepki de MHP’den geldi. MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, Kanat’ı sert sözlerle eleştirdi.

AK Partili Kanat’a MHP’den tepki

Cem Celil Lale/HaberAydın

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 29 Ekim ve 30 Ağustos’u hiç sevmediğini belirten AK Partili Kanat, yapılan etkinliklere ve kutlamalara da “aynı terane” yakıştırması yapmıştı. 30 Ağustos günü saat 03:28’de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bahri Kanat, “Tarihin gerçeklerini anlatan bir devlet isterdim. 29 Ekim’leri 30 Ağustos’ları hiç sevmem. İzmir’in dağlarını ise hiç sevmem. 80 yıldır aynı terane. Bayatlata bayatlata içine ettiler. Zihinleri kazıya kazıya gerçekleri sakladılar” ifadelerini kullanmış ve bu ifadeler yediden yetmişe her kesimin tepkisine neden olmuştu.

Söz konusu paylaşıma bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk’ten geldi. Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı yorumda Bahri Kanat’a yönelik, “Yaşadığı şehri,  taşıdığı kimliği, mensubu olduğu milleti kabullenemeyen, aidiyet duygusu taşımayan ruhen ve de fikren bizden değildir! Tavsiyem; ait olduğunu düşündüğü yere gitsin!” ifadelerini kullandı.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti